Logopedické pohádky

Žirafa Žofka si ke mně našla cestu před mnoha lety. Díky své výšce jsem  dostávala spoustu darů s motivem žirafy, které jsem poté zakomponovala do své pracovny a měla jsem „Logopedii u Žirafy Žofky“. Kdo jiný by nás měl provázet logopedickými pohádkami, než právě Žofka. Tu originální jedinečnou žirafu, maňáska s pohyblivým jazykem a čelistmi, pro divadelní logopedické pohádky na zakázku vytvořila profesionální švadlena, která se nebojí výzev, paní Michaela Švábová. Kulisy a maňásky na pohádku O pejskovi, kterému nešlo štěkat vytvořila výtvarnice Hanka Paulusová. Kulisy pro pohádku Hlásky z lesa a hada na pohádku O hadovi, který si šlapal na jazyk, vytvořila výtvarnice Radka Truhlářová.

Pohádky od Žofky jsou vhodným motivačním prostředkem k logopedické spolupráci. Hravou formou ukazují, jak a proč dělat průpravná logopedická cvičení, nebo seznamují s různými logopedickými či speciálně pedagogickými tématy. Díky Žofce mohou děti i rodiče získat nový impuls a chuť věnovat se rozvoji komunikačních schopností dítěte.

Projekt divadelních logopedických pohádek vznikl na rodičovské dovolené. Ráda bych, aby pokračoval dál, tak si pro něho nadále nechávám prostor. Na částečný úvazek jsem zaměstnaná, takže pohádky hraji pouze ve vybrané dny v týdnu.

Vězme, že je mnohem důležitější obsah toho co člověk říká, než jak to říká.