O nás

Jmenuji se Ilona Víznerová, po gymnáziu jsem vystudovala jednooborovou neučitelskou logopedii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Ke studiu logopedie mě přivedla láska ke znakovému jazyku, kterému jsem se chtěla věnovat. Po dokončení magisterského studia jsem měla příležitost získat praktické dovednosti v oboru a více rozvíjet znakový jazyk díky zaměstnání ve Škole pro děti s vadami sluchu a řeči v Hradci Králové. Čtyři roky jsem tam pracovala jako logopedka v mateřské škole a jako poradenský pracovník ve speciálně pedagogickém centru. Pak se mi se splnil vytoužený sen, kdy se nám s manželem Davidem narodila dcerka Lenička a o necelé tři roky později i její sestřička Klárka. Péče o ně je pro mě „výbornou školou“, kde získávám jinak nepředatelné zkušenosti a mám možnost zblízka poznávat dětskou duši. Díky dcerkám a naší životní cestě jsem zatoužila mít ve svém životě, a tedy i práci, hodně hravosti, radosti, tvořivosti a volnosti. A tak vznikla myšlenka divadelních logopedických pohádek. Zde můžu využít své odborné znalosti i tvořivost a užívat si milovanou divadelní a festivalovou atmosféru. Všechno mi to do sebe zapadá. Když jsem našla parťačku Evku, která by se mnou do tvorby (nejen) logopedických pohádek šla, chyběla už jen špetka odvahy a podpora okolí. Chtěly jsme vytvořit něco nového, co v našem regionu chybí. Cílem pohádek je hravou a nenásilnou formou předávat logopedická a jiná speciálněpedagogická poselství divákům.

Projekt divadelních pohádek žirafy Žofky pokračuje. Zrodil se v roce 2015 během rodičovské dovolené. Uplynul již nějaký čas a přinesl změnu. U zrodu pohádek se mnou byla kamarádka a kolegyně Eva Illner Bachmannová. Oběma nám již skončila rodičovská dovolená a Eva se v příštím školním roce již rozhodla jít jinou cestou. Bylo mi velkou ctí s ní spolupracovat a moc jí děkuji za její čas, energii a inspiraci. Třeba se ještě při společné tvorbě někdy setkáme.

Těší mě, že o pohádky je zájem. A protože mě jejich tvorba a hraní stále baví, budu v projektu pokračovat sama. V současné době pracuji na částečný úvazek jako logopedka u Neslyšících pro VOŠ, SŠ, ZŠ a MŠ Štefánikova 549, Hradec Králové.